На одном из искусственных островов близ Дубая компания Kleindienst Group реализует проект Monte Carlo. Предполагается, что весь остров будет отдан для вечеринок и взрослых развлечений.
На площади около 40 тысяч квадратных метров построят рестораны, бары и ночные клубы, а также оборудуют пляж. Отдельные здания будут предназначены для проведения частных и корпоративных вечеринок и свадеб. Предполагается, что доступ молодежи на остров будет ограничен. Застройку острова планируется завершить к концу 2010 года...
Циклоном називають стан атмосфери із зниженим тиском в центрі і вихровим рухом повітря. В області циклону погода переважає похмура, з сильними вітрами, які дмуть проти годинникової стрілки в Північній півкулі і за годинниковою стрілкою в Південній.
Антициклон - це область підвищеного тиску в атмосфері з максимумом в центрі. Антициклон характеризується малохмарною сухою погодою і слабкими вітрами, що дмуть за годинниковою стрілкою в Північній півкулі і проти годинникової стрілки в Південній.
Пустеля - це такий регіон, де можливе існування тільки особливих форм життя. У всіх пустелях відчувається недолік вологи, а це означає, що існуючі форми життя повинні були пристосуватися до того, щоб обходитися без води.
Пустелі дуже розрізняються за зовнішнім виглядом: там, де достатньо піску, вітри створюють піщані горби - це піщані пустелі; там, де переважають скелі та скельні породи, утворюються кам’янисті пустелі, які утворюють фантастичні обриви, а також нерівні рівнини. Також виділяють сніжні пустелі, які розташовуються у Антарктиді і Арктиці...
У районах таких міст, як Нью-Йорк, Лондон або Париж, немає вулканів, і навряд чи вони там з’являться в майбутньому. Проте в деяких районах земної кулі в одному місці можуть розташовуватися відразу декілька вулканів.
Тихоокеанське побережжя Центральної Америки - одне з найактивніших місць вулканічної діяльності в світі. В цьому місці розташовано більше двох третин діючих вулканів, а також багато таких, що припинили свою діяльність порівняно недавно. Все це випливає з того, що у цих місцях, земна кора дуже слабка в порівнянні з іншими районами земної кулі. А там, де є слабка ділянка земної кори, з’являється вулкан.
Слово «міраж», прийшло в Україну з французької мови і походить від слова «mirer», що означає «відображати, мов у дзеркалі».
Міраж - це жарт природи, явище, що з’являється за певних атмосферних умов. Міраж може з’являтися в різних місцях Землі – в пустелі, в горах, в степу, на морі.
Зараз нам потрібно зрозуміти, що ми бачимо об’єкти завдяки тому, що світло відбивається від них і потрапляє нам в очі. Зазвичай ці промені потрапляють нам в очі по прямій. Тому, коли ми дивимося вдалину, ми бачимо тільки ті предмети, які знаходяться над лінією горизонту.
«Візз Ейр Україна», перша українська бюджетна авіакомпанія, оголосила про відкриття авіарейсу Львів–Венеція (аеропорт Тревізо) в травні 2010 року.
Перельоти будуть здійснюватися з 14 травня 2010 року на новому літаку Airbus A320 на 180 місць. Початково частота перельотів складатиме 2 рейси на тиждень.
«Ми впевнені, що це рейс стане настільки ж популярним як і Львів-Дортмунд, який з успіхом здійснює «Візз Ейр Україна» з січня 2009 року. Він розширить можливості українських пасажирів мандрувати по Європі та знайомитися з її багатою культурою та історією. Крім того, багато українців живуть та працюють в Італії, тому відкриття цього маршруту зробить їхні зустрічі з рідними та друзями ще доступнішими», - сказала Наталія Казмер, член ради директорів «Візз Ейр Україна».
З 27 жовтня 2009 року «Візз Ейр Україна» успішно здійснює авіаперельоти до Венеції (Тревізо) з Києва з частотою 3 маршрути на тиждень.
Квитки на рейс Львів-Венеція (Тревізо) можна придбати віднині на сайті авіакомпанії wizzair.com або через кол-центр (044) 206 4 888 за ціною від 378 грн (в один бік, з урахуванням усіх податків та зборів).
Цього літа вартість путівок до санаторно-курортних установ Криму зросте на 10-12%. Заступник міністра курортів і туризму Криму Марина Слесарева пояснила такий прогноз зростанням цін на харчування і продукти.
Крім того, за її словами, не виключено, що зростуть ціни на енергоносії, що, кінець кінцем, може призвести до зростання цін на путівки. "Ніхто не хоче ризикувати”, - додала заступник міністра курортів і туризму Криму.
В той же час, відзначила вона, ціна на відпочинок на заході Криму залишається привабливішою, ніж на відпочинок на Південному березі Криму.
Не дивлячись на рекламу батончиків "Баунті” з пальмами, реальний архіпелаг Баунті знаходиться в Антарктиді і замість тропічного лісу там знаходиться тундра. Температура на цих новозеландських островах коливається від +5°C до +11°C і в купальнику там особливо не розгуляєшся. Баунті знаходяться в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - там проживають великі популяції пінгвінів, альбатросів і тюленів - люди там не живуть. Субарктичні острови Баунті були відкриті капінатон Уїльямом Блаєм в 1788 році і були названі на честь свого корабля - "Баунті". Вони були описані ним як суворі і безлюдні.
Існує багато легенд і версій відкриття людьми кави як напою, але майже всі вони називають батьківщиною кави Ефіопію. Ще до 1 ст. РХ мешканці провінції Каффа знали про властивості ягід кавового дерева надавати сил і бадьорості. Щоправда, у той час кавові боби не заварювали, а споживали загорнутими у тваринний жир. Такі енергетичні «палички» були чи не єдиним джерелом харчування під час довгих та виснажливих походів у пустелі.
Близько 1 ст. РХ араби через Ємен привезли кавове дерево і почали його вирощувати на своїх землях. Саме араби почали заварювати кавові зерна у окропі і пити цей напій (за іншими версіями це почали робити турки). З арабських країн і прийшло до нас слово кава, арабською qahwa, буквально «те, що позбавляє сну».
Споживання кави швидко поширилось у арабів. Проте певний час воно було забороне: у Мецці в 1511, Каїрі в 1532, але через величезну популярність напою, заборона була анульована. Близько 1450 р. кава з'явилася у Туреччині, де у Стамбулі відкрилися перші кав'ярні (різні джерела надають різні дати між 1450 та 1560 роками).
В Європу кава потрапила у XV ст., але вживалася лише як лікувальний засіб і коштувала дуже дорого. Перша в Європі кав"ярня відкрилась в Італії у 1645 році, у Франції в 1657. Широке поширення кави як популярного в Європі напою почалось у Відні з 1683 і пов'язане з ім'ям українського шляхтича та козака Юрія-Франца Кульчицького. Під час облоги турками Відня у 1683 він, перевдягнувшись у турецький одяг, проніс листа про допомогу місту, за що був щиро нагороджений віденцями, у тому числі 300 мішками кави з турецького обозу. Перебуваючи в Туреччині, Юрій ознайомився із технологією приготування напою, яку вміло пристосував до смаків європейців — почав додавати до кави цукор. Так з’явилася знаменита кава по-віденськи. Згодом Юрій Кульчицький відкрив у подарованому йому будинку кав’ярню, де продавав порцію кави по крейцеру за філіжанку. За деякий час напій набув великої популярності серед віденців. Згодом, за сприяння підприємливого українця, в багатьох куточках міста почали діяти схожі заклади, а Ю. Кульчицький очолив цех продавців кави.
У XVIII ст. прусський король Фрідріх II, прагнучи збільшити казну на нові війни, обклав споживання модного кавового напою високим митом. Але кава надходила з-за кордону в невеликих кількостях і давала надто малий дохід. Втоді Фрідріх найсуворіше наказав вченим віднайти натуральній каві замінник (ерзац). 1790 року з’явилась кава з цикорію, а перечасом — напої з жолудів, ячменю, жита та інших рослин (з смажених коренів кульбаби). Спершу ці рослини застосовували для фальсифікації напою з натуральної кави, потім їх почали рекомендувати особам, котрим «натуральна кава протипоказана за станом здоров’я».